Шановні жителі Піщанського району!

Сьогодні звертаюсь до Вас як простий лікар , як керівник районного закладу охорони здоров’я, і в першу чергу як простий житель Піщанського району, якій не байдужа доля жителів району.
Деякі говорять щоби не нагнічувати ситуацію, тому що це посіє паніку. Зі всією відповідальністю повідомляю: сьогодні загроза, котру несе коронавірус, велика як ніколи. Для інфекції не має значення матеріальний стан чи соціальний статус. Хворіють всі: від політиків до простих людей. Сьогодні ворог номер один не тільки українського суспільства, але і всього світу – це смертельно небезпечна інфекція КОРОНАВІРУС
Світова громадськість не відразу розпізнала масштаби загрози. На гіркому досвіді других держав ми пересвідчились до чого може призвести зволікання. Кожен час може коштувати сотні людських життів. Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Ми повинні діяти на випередження. З 17.03.20 р. КП «Піщанська ЦРЛ» працює в умовах карантину.
КП «Піщанська ЦРЛ» змінює режим роботи в зв’язку з епідемією коронавірусної інфекції. З метою запобігання поширенню корона вірусної інфекції в КП «Піщанська ЦРЛ запроваджуємо цілу низку обмежувальних протиепідемічних заходів:
Стаціонар
• Забороняється відвідування хворих;
• Припиняється планова госпіталізація хворих.
Поліклініка :
• Тимчасово припиняються планові консультації;
• Медичні огляди проводитись не будуть;
• Дотримуватись дистанції один від одного 1 метр.
Жіноча консультація :
Припиняються усі планові консультації лікарів акушер-гінекологів, УЗД обстеження.
Консультативний прийом вагітних буде проводитись у телефонному режимі, обов’язково фіксувати температуру тіла. За консультацією вагітна повинна звертатися в телефонному режимі до лікаря гінеколога, який її спостерігає . В ургентних випадках звертатися у відділення невідкладної медичної допомоги
В ситуації, що виникла, перше , що потрібно зробити – це не дати можливості інфекції поширюватись. А це можливо зробити лише за умов суворих та жорстких карантинних обмежувальних заходів.
Якщо ви захворіли , не потрібно зразу йти в лікарню . Перше, що необхідно зробити – подзвонити сімейному лікарю, а при виникненні ургентного захворювання, погіршення стану – викликати швидку допомогу по номеру 103.
В лікарні відділення невідкладної медичної допомоги працює цілодобово і при ургентній патології допомога буде надана в повному обсязі. Відвідування важких хворих буде дозволено. У гостей будемо міряти температуру та перевіряти на ознаки ГРВІ. До інших хворих нікого пускати не будемо.

Карантин для всіх, населення має це зрозуміти і дотримуватись відповідних заходів.
1. Телефон «гарячої лінії» з питань надання медичної допомоги у Вінницькій області 103.
2. Телефон відділення невідкладної медичної допомоги КП «Піщанська ЦРЛ» 2-15-99

Відповідь на актуальні питання:
Рідні повернулися з-за кордону, що робити, коли вдома ще є діти, люли
похилоговіку?
• Рідні, які повернулися додому, повинні самоізолюватися на два тижні в
окремій кімнаті, навіть якщо вони себе почувають абсолютно здоровими. !!!
Тому що, з моменту їхнього зараження до перших проявів хвороби може
пройти два тижні, тобто вони себе будуть почувати “бодрячком”,, зле вони вже
є иі два тижні ЗАРАЗНИМИ для рідних і всіх інших людей!
Тому треба проявити самосвідомість і 14 днів побути в карантині, бо самому можна викрутитися від хвороби легким переляком, а хтось через вашу необережність може й померти.
Що робити, коли вже появилися катаральні явища, чи відчуття, що от-от захворію?
• Якщо немає високої температури, задишки, різкої слабкості, то краще перебувати на амбулаторному лікуванні за призначенням лікаря, з яким ви уклали угоду. Призначення краще отримати в телефонному режимі.
Якщо є висока температура, кашель, задишка, в анамнезі контакт з людиною, яка повернулася з-за кордону, краще зателефонувати на гарячу лінію, яка в кожному регіоні своя!
Не біжіть з температурою в поліклініки, бо можете стати джерелом інфекції для інших людей!
Коли ви просто чхаєте, кашляєте, в людних місцях, громадському транспорті – одягніть маску! Хоч ви собі самі виставили діагноз, що то не коронавірус, все ж можете помилятися, отож не нехтуйте правилами, думайте не лише про себе! Бо часто грізна хвороба може перебігати атипово, з малою симптоматикою ( ие називається абортивна форма перебігу захворювання).
Тому одягніть маску!Не кашляйте в долоню, не витирайте ніс рукою. Для цього має бути паперова носова хустинка.
Всі добре розуміємо стан нашої медицини, яка в разі чогось просто не справиться. І тут не вина лікарів, а біда в тому, що достатньо немає відповідного медичного обладнання, засобів індивідуального захисту. Колектив медичного закладу пройшов навчання і знає як діяти в умовах пандемії. Наразі медичні працівники забезпечені дез.засобами, масками та захисними костюмами, яких вистачить на тиждень роботи, але того чого не вистачає, лікарні ще довезуть.

На даний момент рекомендованих лікарських засобів, призначених для лікування коронаровірусу немає. Роботи над вакциною ведуться вченими всього світу. Але дотримуйтеся цих простих рекомендацій по профілактиці і вона вам не знадобиться.
Профілактика це завжди краще ніж лікування.
Закликаю Всіх не бути легковажними. Це той час , коли необхідно не панікувати, а мобілізуватись, зібрати всі сили і допомогти собі, своїм близьким і своїм співвітчизникам. Наразі сьогодні є іще можливість не допустити жахливої трагедії на всій території України. Успішний досвід інших держав показує, що самоізоляція – самий ефективний спосіб попередження розповсюдження хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе і своїх близьких. Виконуючи інструкції, рекомендації, діючи чітко, як єдиний механізм , ми , гарантовано переможемо хворобу. Другого шляху не має.

Головний лікар КП « Піщанська ЦРЛ» Л.І.Березюк